1. W tym tygodniu przeżywać będziemy następujące wspomnienia i uroczystości liturgiczne:
Wtorek – Wspomnienie Świętych męczenników Nereusza i Achillesa;
albo wspomnienie św. Pankracego, męczennika;
Środa – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;
Czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
Sobota – Wspomnienie św. Szymona Stocka, zakonnika;
Niedziela – 7 niedziela Wielkanocna.
2. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym czasie prosimy Boga, aby obdarzył Swym błogosławieństwem wszystkie rodziny przyjmujące w swoich domach tę ikonę.
3. Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 5160 hrywien i 100 zł. Kwota ta będzie w całości przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczny „Bóg zapłać”.
4. W tym tygodniu Msze św. w naszym sanktuarium będą sprawowane według zwyczajnego porządku, czyli w dni powszednie o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę o godz. 11.00, z wyjątkiem czwartku, 14 maja 2026. W tym dniu (czwartek, 14 maja 2026 r.) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to święto nakazane. Msza św. w naszym sanktuarium będzie celebrowana o godz. 11.00.
5. Od piątku, 15 maja 2026 r., rozpoczniemy Nowennę do Ducha św., która ma przygotować nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada w niedzielę, 24 maja tego roku.
6. W tym trudnym czasie wojny w naszym kraju zapraszamy na sprawowane w naszym Sanktuarium Msze św. Po zakończeniu Eucharystii jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, podczas której modlimy się o pokój słowami Litanii do Najświętszej Maryi Panny. Niech ta modlitwa stanie się również naszą osobistą prośbą zanoszoną do Boga o Jego miłosierdzie.
7. Katechezy parafialne dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu odbywać się będą tylko dla dzieci starszych w sobotę, 16 maja 2026 r., o godz. 11.00. Katechezy dla dzieci młodszych w tym tygodniu nie będzie z uwagi na nasz pilny wyjazd do Sambora w celu załatwienia spraw urzędowych.
8. Doceniając Waszą życzliwość wobec nas, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za sprzątanie i wystrój naszego kościoła, a także za dary do kuchni klasztornej i wszelką okazaną nam pomoc. Bardzo dziękuję p. Włodzimierzowi Strepce, p. Iwanowi Strepce oraz p. Marzenie Sierackiej za zrobienie tej pięknej, skłaniającej do refleksji dekoracji na nabożeństwa majowe, oraz usunięcie dekoracji na Wielkanoc. Niech Bóg za Wasze zaangażowanie i ofiarne serce stokroć Wam wynagrodzi Swym błogosławieństwem.
9. Błagajmy Pana o pokój w naszym kraju oraz o dobre owoce przeżywanego przez nas okresu wielkanocnego. Prośmy o odpowiednią pogodę. Módlmy się również o Boże błogosławieństwo dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Pamiętajmy również o wszystkich bliskich naszemu sercu zmarłych, zwłaszcza tych, których rocznica śmierci przypada w tym tygodniu. Uczynimy to zaraz w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwa Majowego.

