Maryi Panny

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny


Dobiegła końca Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w tradycji polskiej nazywana jest Świętem Matki Bożej Zielnej.

15 sierpnia 2022 r.  o godz. 10.00 i 12.00 w sąsiadowickim sanktuarium zostały sprawowane Msze św. z okolicznościową homilią.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uświadamia nam jak istotną rolę w naszej relacji z Bogiem zajmuje pokora. Cnotą tą nie można nazwać postawy sztucznego poniżania się, gdyż prawdziwa pokora opiera się na całkowitej szczerości wobec Boga, wobec innych ludzi i wobec samego siebie. Ma ona początek w doświadczeniu coraz głębszego poznawania Boga, które z biegiem czasu umożliwia odkrywanie Jego piękna, oraz zachwycenia się Jego Osobą, ale jednocześnie umożliwia doświadczenie własnej małości i znikomości, jakie odkrywamy coraz bardziej zbliżając się do Niego. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi nas, że Maryja, która z wszystkich ludzi była Bogu najbliższa, zachowywała w głównej mierze milczenie i ciągle „rozważała te sprawy w swoim sercu”.

Po zakończeniu Eucharystii o. Janusz poświęcił przyniesione przez wiernych zioła i wianki prosząc, aby Bóg za przyczyną Najświętszej Maryi Panny zachował je od wszelkiej szkody.


Scroll to Top